برگزاری نماز وحدت در بیرجند با حضور رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی

 

نماز وحدت با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری ،  ائمه جماعات و ائمه جمعه استان خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد .

پیش از برگزاری نماز وحدت حجت الاسلام والمسلمین دکتر  مختاری و حجت الاسلام والمسلمین  رضایی امام جمعه بیرجند به ایراد سخنرانی پرداختند .

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی با اشاره به خطر جریان های تکفیری گفت : متاسفانه امروز در کنار تلاش تفرقه افکنانه دشمنان،دنیای اسلام با خطر بزرگ انحراف و برداشتهای قشری و سطحی از متون دینی رو بروست که از جانب گروههای تکفیری و داعش تیشه به ریشه اسلام زده می شود.

وی افزود: در این پژوهشکده ها سعی می شود از ظرفیت علمای تشیع و تسنن در زمینه تقریب و تحکیم وحدت استفاده شود تا اسلام حقیقی و واقعی را به مردم معرفی کنیم.

وی با اشاره به جنایت های داعش در کشورهای مسلمان، گفت: این گروهک ها دست پرورده آمریکا بوده و با نام اسلام و شعار “الله اکبر” کودکان را قتل عام می کنند.

 

رئیس موسسه عروه الوثقی  با تاکید بر اینکه آمریکا، کوبیدن اصل اسلام را هدف قرار داده است، افزود: امروزه فضای مجازی و شبکه ها اجتماعی به دنبال تخریب اذهان عمومی و جدا کردن جوانان از قرآن، اسلام و مساجد هستند.
 
 
حجت الاسلام و المسلمین مختاری افزود: امروز وظیفه علمای تشیع و اهل سنت این است که جهان اسلام را از خطر نفوذ این تفکرات انحرافی آگاه و گفتمان وحدت را در داخل و خارج از کشور تقویت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مختاری با تاکید بر حفظ وحدت مسلمان برای مقابله با دشمن، اظهار کرد: در قرآن کریم نیز اشاره زیادی به وحدت و اخوت شده که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 1