برگزاری نشست علمی اتاق فکر ؛ شناخت تکفیر و جریان های تکفیری ؛ در پژوهشگاه مطالعات تقریبی

 

 

 

 

جلسه اتاق فکر ؛ شناخت تکفیر و جریان های تکفیری ؛ با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر علیزاده موسوی و مدیران گروه های علمی پژوهشگاه مطالعات تقریبی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت برگزار شد .

 

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر علیزاده موسوی رئیس پژوهشکده حج و دبیر علمی همایش مبارزه با جریان های تکفیری ضمن ارائه گزارشی مفصل از پیشینه و تاریخچه  جریان های تکفیری گفت: امروزه تنوع عجیبی در گروه های تکفیری دیده می شود از بوکوحرام گرفته تا داعش و جبهه النصره و …. که هر کدام با تفسیری خاص شکل گرفته و به پیکره اسلام ضربه وارد می کنند .

 

دکتر علیزاده افزود : متاسفانه ما در ایران  هنوز نتوانسته ایم کاری کارشناسانه و کاربردی در زمینه مبارزه با این گرو ها انجام دهیم و بیشتر به مباحث نظری و تئوری پرداخته شده است .

دبیر علمی همایش مبارزه با جریان های تکفیری با اشاره به نیاز همکاری تمام نهاد ها در امر مبارزه فکری با گروه های تکفیری گفت : ما در این حوزه به همکاری تمام نهاد ها برای  آسیب شناسی دقیق و شناسایی  خواستگاه های فکری و اعتقادی این جریان ها نیاز داریم  .

 

وی گفت : امروزه دشمن تکفیری درحوزه های علمی و رسانه ای فعالیت های وسیعی انجام می دهد و با  شبکه های ماهواره ای و مجلات متعدد در حال ترویج تفکر خود است .

 

رئیس پژوهشکده حج تصریح کرد : امروزه جریان های تکفیری کانون علمی ندارند و به جای رهبران مذهبی ، رهبران جهادی هدایت این گروه ها را در دست دارند . و همین موضوع راه گفتگو با این گروه ها را سخت تر می کند .

 

همچنین در پایان جلسه مدیران گرو های علمی پژوهشگاه سوالات و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کردند .

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =