برای ارتقای وحدت میان شیعه و سنی تلاش کنیم

 

 

 


 آیت الله محی الدین شیرازی در جمع هنرمندان هنرهای تجسمی شرکت کننده در کارگاه جشنواره پوستر «وحدت » در مسجد مقدس جمکران با تاکید بر گسترش وحدت میان مسلمانان گفت: هنرمندان می‌توانند با خلق آثار قوی در زمینه گسترش وحدت بکوشند.

عضو خبرگان رهبری اظهارداشت: موضوع مهمی که باید توجه کنیم این است که عالم به زمان خود باشیم و این عالم به زمان بودن از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی گفت: نظم و عظمت نظام را می‌بینیم اما دلیل را درک نمی‌کنیم که این مناسب نیست و باید در این مقطع عمر به این امر توجه و اهتمام داشته باشیم و باید از این فرصت استفاده کرده و محب خداوند شویم.
آیت‌الله حائری شیرازی تاکید کرد: خروجی عبادات ما باید خروجی محبت باشد و اگر محبت باشد قطعا به نتیجه مطلوب می‌رسیم و می‌توانیم رشد داشته باشیم.
استاد حوزه با اشاره به موضوع وحدت گفت: وحدت هم باید همراه با محبت باشد، این محبت است که وحدت ایجاد می‌کند و اسلام نیز بر این امر تاکید دارد.
وی با اشاره به راهپیمایی اربعین حسینی گفت: این یک نمونه تمام و کمال از محبت میان شیعیان و مسلمانان است، همه شاهد هستیم که هر ساله در ایام اربعین چگونه مردم به هم محبت دارند.
آیت‌الله حائری‌شیرازی افزود: در این راهپیمایی شاهد بودیم که ۲۷ میلیون نفر را پذیرایی کردند و اگر دولت‌های عالم می‌خواستند این برنامه راهپیمایی را به صورت دولتی اداره کنند، نمی‌توانستند.
استاد حوزه گفت: اگر در کارها محبت بیاید، نتیجه آن وحدت خواهد بود و این وحدت نیز پایدار خواهد بود و اگر محبت نباشد، وحدت نیز سوری است و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه اسلام و تشیع گفت: دشمنان با همه توان تلاش می‌کنند تا به اسلام و تشیع ضربه بزنند اما به واسطه همین محبت و وحدت موفق نشده اند.
آیت‌الله حائری شیرازی به فرا رسیدن هفته وحدت اشاره کرد و گفت: باید از این هفته استفاده کنیم و همواره بکوشیم تا در پررنگ کردن موضوع وحدت بکوشیم.
عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: هنرمندان و طراحان باید همواره تلاش داشته باشند تا با زبان هنر موضوع وحدت را گسترش داده و در ارتقای وحدت میان شیعه و سنی بکوشند.

 

 

 مرجع : حوزه نیوز