بازدید هیاتی از اساتید دانشگاه های اندونزی از پژوهشگاه مطالعات تقریبی

 

 

 

 

 

هیاتی از اساتید دانشگاه های اندونزی با حضور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی با حجت الاسلام والمسلمین احمدی شاهرختی مدیرکل امور قرآنی مجمع جهانی تقریب دیدار و گفتگو کردند.

 

در این دیدار که به همت مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین شاهرختی ضمن خوشامدگویی به اهمیت وحدت اشاره کرد و اظهار داشت: وحدت یعنی همه مسلمانان در مقابل استکبار یک ید واحده باشند و یکی از اهداف انقلاب شکوهمند ایران ایجاد امت واحده و اتحاد بین مسلمانان بود.

وی افزود: در ایران نگاه یکسانی به شیعه و اهل سنت وجود دارد و نخبگان و علمای اهل سنت در مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و بخش های مختلف دولت حضور دارند.

مدیرکل امور قرآنی مجمع جهانی تقریب تاکید کرد: امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب رابطه با اسراییل غاصب را قطع کرد و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید تا با این کار همبستگی مسلمانان جهان در دفاع از فلسطین مظلوم تقویت شود.

وی با اشاره به ۴۰ سال فشار و تحریم علیه ایران اظهار داشت: دلیل ۴۰ سال توطئه، فشار و تحریم استکبار به سرکردگی امریکا، انگلیس و اسراییل علیه جمهوری اسلامی ایران این است که ایران در صف نخست مبارزه با استکبار جهانی قرار گرفته و محور نیروهای مقاومت در منطقه است. و الحمدلله مردم ایران با الهام از آیه شریفه ” فاستقم کما امرت و من تاب معک…” در مقابل تمامی این فشارها ایستادگی کرده و خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی شاهرختی ضمن ابراز تاسف از همراهی بعضی از کشورهای اسلامی با استکبار افزود: متاسفانه شاهدیم که در ۴ سال اخیر کشور عربستان با همدستی امریکا و اسراییل در حال قتل عام مردم بیگناه یمن هستند و این سوال به ذهن می رسد که آیا عربستان قرآن را قبول دارد؟! یا اسلامی را توسعه میدهد که مقبول نظام سلطه است؟؟! معلوم است که قرآن و اسلام با این وحشیگری ها علیه برادر مومن مخالف است.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر امت اسلامی می خواهد یک تمدن اسلامی ایجاد کند فقط با اتحاد و همبستگی ممکن می شود؛ همانطور که در قرآن کریم آمده است : محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم.

وی در پایان تاکید کرد: ما به اسلام ناب محمدی با قرائت اهل بیت علیهم  السلام عمیقا باور داریم و امور تقریبی را از روی مصلحت سیاسی و تشریفاتی انجام نمیدهیم و شیعه لندنی و سنی امریکایی را که با حمایت غرب، تفرقه پراکنی می کنند نوکر استکبار و دنباله آنها در جهان اسلام می دانیم.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

78 − = 72