بازدید طلاب و فضلای حوزه های علمیه بابل از پژوهشگاه مطالعات تقریبی

گروهی از طلاب و فضلای حوزه های علمیه بابل صبح روز پنج شنبه از پژوهشگاه مطالعات تقریبی دیدن کردند .

طی این دیدار که با حضور معاون پژوهشی و مدیران گروه پژوهشگاه برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین فلاح معاون پژوهشی پژوهشگاه ضمن خوش آمد گویی به طلاب به ضرورت وحدت امت اسلامی اشاره کرد و افزود: ضرورت وحدت میان امت و فرق اسلامی انکارناپذیر است. انقلاب ما طلیعه وحدت بود و نماد آن روز قدس است که همه به ندای امام در روز قدس لبیک می گویند. در انقلاب ما همه ادیان دخیل بودند و شهدای مسیحی و سنی وشیعه گواه همین است.

حجت الاسلام والمسلمین فلاح ضمن بررسی تاریخچه تاسیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی تصریح کرد: بر همین اساس سال ۱۳۶۹ مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأسیس شد و یکسال بعد به دلیل اهمیت موضوعات پژوهشی مرکز تحقیقات مجمع تأسیس و سپس با تصویب شورای عالی ،مرکزتحقیقات به پژوهشگاه مطالعات تقریبی ارتقا یافت.

وی افزود: در این پژوهشگاه چندین گروه حضور دارند: گروه قرآن و حدیث که در این گروه تاکنون ۳۰ عنوان کتاب به چاپ رسیده؛ گروه فقه و حقوق که تاکنون ۳۰ عنوان کتاب به چاپ رسانده؛ گروه تاریخ و رجال که تاکنون ۱۵ عنوان کتاب به چاپ رسانده؛ گروه موسوعه و معاجم که کتاب گرانسنگ موسوعه اصول فقه را به چاپ رسانده است ؛ گروه احیاء میراث تقریبی که ۲۰ عنوان کتاب به چاپ رسانده و گروه حکومت اسلامی که در سال ۹۲ تأسیس شد و در حال نگارش دانشنامه فقه سیاسی با بیش از ۵۴۰ واژه فقه سیاسی می باشد.

معاون پژوهشی پژوهشگاه با اشاره به نهادهای وابسته به پژوهشگاه افزود: مجمع الحوار ، واحد زبان و زبانشناسی و واحد تبلیغ که با هدف آماده سازی مبلغین تاسیس شده از بخش های دیگر پژوهشگاه می باشد .

خاطر نشان می شود در ابتدای جلسه حجت الاسلام فاضل در مورد پژوهشکده فقهی بابل که در سال ۹۲ وباهدف رسیدگی و ساماندهی به پایان نامه ها تاسیس شده است توضیحاتی را ارائه نمودند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 − = 20