بازدید آیت الله اراکی از کالج اسلامی جاکارتا

 

 

 

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب از کالج اسلامی جاکارتا و نمایندگی جامعة المصطفی بازدید و با اساتید و مدیر این مرکز دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش خبرنگار تقریب از جاکارتا، آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سفر خود به اندونزی عصر روز پنج شنبه از کالج اسلامی جاکارتا بازدید و با حجت الاسلام سید مفید حسینی مدیر و اساتید این مرکز دیدار و گفتگو کرد .

 

آیت الله اراکی در این دیدار با اشاره به حضور عرصه های مختلف علمی جهان اسلام اظهار داشت: مباحث فلسفی، مباحث عرفانی و مباحث فقهی حرف های بسیار زیادی برای گفتن داریم و اگر در ارائه این مباحث به سایر کشورهای اسلامی کار شود بسیار اثرگذار و مهم است.

 

وی تأکید کرد: ما در عرصه بین المذاهبی نیز این امادگی را داریم که در مرحله گفتمان علمی وارد شویم و همکاری داشته باشیم و از رفت و آمد های علمی میان ایران و اندونزی حمایت می کنیم.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب افزود: ارتباط دانشجویان، اساتید و علمای اندونزی با علما و اساتید حوزه علمیه و مؤسسات علمی در قم بسیار مهم و ضروری است.

 

آیت الله اراکی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تأثیر آن بر جهان بویژه جهان اسلام، تأکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی موجب شد که یک گرایش دینی در سراسر جهان صورت گیرد.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب در این دیدار پیشنهاد راه اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی و دفتر تقریب در اندونزی، توسعه زبان عربی و ترویج و آموزش قرآن مجید را مطرح کرد که با استقبال اساتید کالج اسلامی جاکارتا مواجه شد .

 

در ادامه این دیدار اساتید کالج اسلامی جاکارتا نظرات و پیشنهاداتی برای گسترش فرهنگ تقریب در اندونزی و چگونگی همکاری با مجمع جهانی تقریب در عرصه توسعه فرهنگ تقریب ارائه کردند.

 

در ابتدای این دیدار نیز حجت الاسلام سید مفید حسینی مدیر کالج اسلامی جاکارتا و نماینده جامعة المصطفی گزارشی پیرامون وضعیت مسلمانان در اندونزی و نحوه فعالیت کالج اسلامی جاکارتا ارائه کردند.