ایران اسلامی در خط مقدم دفاع از مردم مظلوم فلسطین است

 

 

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت به دنبال دفاع از هویت اصیل اسلام ناب محمدی(ص) است، گفت: اتحاد میان کشورهای اسلامی سبب می‌شود که هیچ قدرتی توانایی مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) را نداشته باشد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت‌الله “محسن اراکی” شامگاه پنج شنبه در دیدار با جمعی از اساتید دانشگاه کربلا که در پژوهشگاه مطالعات تقریبی انجام شد، با بیان اینکه انقلاب ایران با تکیه بر نیروی مردم توانست براندازی رژیم شاهنشاهی که کشور‌های مختلف از آن حمایت می‌کردند را رقم بزند، عنوان کرد: اکنون نیز در کشور عراق شاهد پیروزی مردم با رهبری مرجعیت بر گروهک تکفیری داعش هستیم.

 

وی با اشاره به تلاش‌های دنیای استکبار برای تضعیف حرکت انقلاب اسلامی در سطح منطقه اضافه کرد: اکنون انقلاب اسلامی درحالی توانسته به کشورهای مختلف صادر شود که استکبار جهانی هیچ‌‌گاه تصور رسیدن انقلاب به این جایگاه را هم نمی‌کرد.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه دنیای استکبار از بهانه‌های مختلف برای نفوذ در منطقه استفاده کرده است، تصریح کرد: با محوریت رژیم صهیونیستی، فلسطین را غصب کردند و همچنان در این کشور درحال ظلم و ستم به مردم هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام را با ایجاد گروه‌های مختلف تلاش داشتند به هویت اصیل این دین مبین ضربه بزنند و در این مسیر نیز برخی از دولت‌های گمراه با آن‌ها همراه شده‌اند اما باز هم به برکت آگاهی جوامع اسلامی و حرکت‌های نظام اسلامی ایران نتوانست به هدف اصلی خود برسند.

 

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه دشمنان از هر فرصتی برای تخریب دین مبین اسلام استفاده می‌کنند، گفت: با هر روشی تلاش می‌کنند تا در میان امت‌های اسلامی اختلاف ایجاد کنند تا بتوانند قدرت خود را در منطقه بیشتر کنند اما نمی‌دانند که مسلمانان به این نقشه‌ها آگاه بوده و همچنان با نگاه به ارکان مشترک میان مذاهب، حرکت خود را به صورت مسنجم دنبال می‌کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت به دنبال دفاع از هویت اصیل اسلام ناب محمدی(ص) است، گفت: اتحاد میان کشورهای اسلامی سبب می‌شود که هیچ قدرتی توانایی مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) را نداشته باشد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تاکنون توطئه‌های مختلفی را در کشورهای مختلف اسلامی از جمله ایران و عراق دنبال کرده‌اند اما نه فقط نتوانسته با این توطئه‌ها ضربه‌ای به اسلام وارد کنند بلکه طی این سال‌ها با شکست‌های مختلف خود قدرت جبهه مقاومت را افزایش داده‌اند.

 

وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید در کنار یکدیگر از مردم فلسطین دفاع کنند، گفت: ایران اسلامی نیز تا کنون تلاش کرده تا بتواند در خط مقدم دفاع از مردم مظلوم فلسطین باشد چراکه یکی از هویت‌های اصلی این انقلاب دفاع از حقوق مظلومان است.

 

آیت‌الله اراکی از تاثیرگذاری حوزه علمیه قم در سطح جهانی یاد کرد و ادامه داد: علمای مسلمان با توجه به جایگاهی که در میان مردم و کشورها دارند می‌توانند در تقویت وحدت میان کشورهای اسلامی برای مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی تاثیرگذار باشند به همین علت باید به‌صورت مستمر در عرصه تقریب مذاهب فعالیت داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد مشخص در کشورهای عراق و ایران با خط‌گیری از مستکبران اهمیت وحدت و تقریب مذاهب اسلامی را نادیده می‌گیرند، گفت: این افراد بدون هیچ توجهی نسبت به وضعیت کنونی جهان اسلام‌ به دنبال ایجاد اختلاف میان شیعیان و اهل‌سنت هستند درحالی‌که این اقدامات هیچ نتیجه‌ای برای آن‌ها نخواهد داشت.

 

این استاد برجسته حوزه علمیه یادآور شد: اکنون ایران با تکیه بر آرمان‌های اسلام حرکت خود را برای تحقق تمدن اسلامی و فراگیری آموزه‌های دینی دنبال می‌کند تا بتواند پرچم این انقلاب را به صاحب اصلی آن برساند.