امروز دوای درد جهان اسلام وحدت است/پتانسیل عظیمی در جهان اسلام برای سرمایه‌گذاری اقتصادی وجود دارد

 

 

آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دومین نشست هم اندیشی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت در جهان اسلام که عصر روز دوشنبه در سالن تلاش تهران برگزار شد طی سخنانی خطاب‌به اتحادیه‌های جهان اسلام اظهار داشت: در این حوزه نباید مرتب اسم بنده برده شود چراکه پرچمدار این حرکت مقام معظم رهبری و شما خود لشکر اجرا کننده این آرمان هستید.

 

 

آیت‌الله اراکی تاکید کرد: اساس این اتحادیه‌ها اجرای دیپلماسی وحدت در جهان اسلام است.

 

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اینکه این دیپلماسی وحدت مساله‌ای نیست که فقط مربوط به یک ایده ذهنی باشد، تصریح کرد: در گذشته وحدت یک ایده دور دست بوده است اما امروز دوای درد جهان اسلام وحدت است و اگر عملی نشود شکست خورده ایم.

 

آیت‌الله اراکی مهم ترین ابزار جهان اسلام در این جنگ هویتی را وحدت برشمرد و گفت: هرکدام از اتحادیه‌ها باید برنامه عملیاتی تهیه و تدوین کنند‌.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: پتانسیل عظیمی در جهان اسلام برای سرمایه‌گذاری اقتصادی وجود دارد و آنها سرمایه و اعتماد لازم به ایران را نیز دارند.

 

وی با اشاره به همکاری اقتصادی جهان اسلام و نفی اقدام اقتصادی مجمع جهانی تقریب گفت: ما این پیشنهادات را به دولت ارائه می‌دهیم و نمی‌خواهیم خودمان وارد حوزه اجرا شویم.

 

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه ما نتواستیم از ظرفیت ترکیه استفاده کنیم و این یک نوع بی عرضگی و شلختگی است تصریح کرد: این درحالی است که ترکیه به خوبی از ظرفیت ما استفاده کرده است.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: قبل از کنفرانس وحدت باید اتحادیه‌ها برنامه عملیاتی ارائه کنند و کسانی که به کنفرانس وحدت اسلامی دعوت می‌شوند باید بتوانند در اجرای این برنامه‌ها کمک کنند.

 

وی‌ با بیان اینکه برخی می‌گویند به خاطر وضعیت اقتصادی نباید کنفرانس وحدت را برگزار کنید گفت: این سخنان درحالی مطرح می‌شود که کنفرانس امسال باید عملیاتی‌تر و بهتر از هرسال دیگری برگزار شود.

 

آیت‌الله اراکی در همین زمینه تصریح کرد: این لشکر کشورهای اسلامی نمایش قدرت مقابل دشمن است چراکه دشمن می‌خواهد کشورهای امثال عربستان را نماد جهان اسلام معرفی کند.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 4