امروز به کنفرانس وحدت بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم

 

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر لزوم شناساندن حقیقت و ماهیت گروهها و جریانهای تکفیری به توده های مسلمانان تاکید کرد.

 

مولوی محمد اسحاق مدنی عضو شورای عالی مجمع تقریب و مشاور رئیس جمهور در امور اهل سنت، در گفتگو با خبرنگار تقریب(تنا)، به لزوم وحدت بین مسلمانان اشاره و تاکید کرد: امروز به هفته وحدت و برگزاری کنفرانس وحدت بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم.

 

وی افزود: علت این لزوم، روشن و واضح است؛ دشمنان اسلام سعی در ایجاد تفرقه بین مسلمانان دارند و امروز حرکت و فعالیت خود را در جهت تفرقه بیشتر کرده اند و از امکانات بیشتری بهره می برند خصوصا این که گروههایی را در جهان اسلام ایجاد کردند که به عامل خشونتها و افراط گرایی ها در منطقه تبدیل شده اند لذا امروز از هر روز دیگری به فعالیتهای بیشتری در زمینه و حدت و تقریب نیاز داریم.

 

اسحاق مدنی در ادامه راهکار مقابله با جریانهای تکفیری را “روشنگری” توصیف کرد و گفت: ما باید با روشنگری حقیقت اسلام را به توده های مردم عرضه بداریم؛ سیره پیامبر(ص) را معرفی کنیم و تعالیم، سجایای اخلاقی و آموزه های نبی مکرم اسلام(ص) را به مسلمانان بشناسانیم.

 

 

وی افزود: عطوفت و رحمت اسلامی که در آموزه های پیامبر وجود داشت را به مردم عرضه بداریم و کسانی که سعی در مخدوش جلوه دادن تعالیم اسلامی دارند را رسوا کنیم.

 

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با محکوم کردن اقدامات تکفیریها، اظهار داشت: اقدامات جریانهای تکفیری و افراطی تنها باعث جنگ و خونریزی بین مسلمانان می شود لذا ما باید حقیقت این جریانها را به امت اسلامی معرفی کنیم.

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 2 = 8