اسلام دین پرهیز از افراط‌ گرایی است

 

 

 

 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در اولین دور گفت‌وگوهای ایران و اروپا اظهار کرد: اسلام، دین گفت‌وگو و پرهیز از هرگونه تحمیل، خشونت و افراط‌گرایی است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی قاضی‌عسگر در مراسم اولین دور گفتگوهای ایران و اروپا که ۶ آذر در ایتالیا افتتاح شد، با تأکید بر ضرورت انجام اینگونه برنامه‌ها و ایجاد زمینه گفت‌گو و تفاهم گفت: اسلام دینی است که به صراحت معتقد است برای گفت‌گو و تعامل نباید به دین و عقیده طرف مقابل نگاه کرد؛ بلکه باید به صورت یکسان و برای دستیابی به رشد و تعالی به گفت‌گو پرداخت و سخن را شنید و بهترین را انتخاب کرد و هر آنچه مطلوب و منطقی است را جذب کرد.

 

وی با بیان اینکه اسلام بر پرهیز از خشونت، افراط و تحمیل نظر بر دیگران تأکید می‌کند، افزود: خشونت و افراط‌گرایی می‌تواند جهان و بشریت را با چالش‌های جدی مواجه کند و این موضوعات اصولاً منشأ دینی ندارند.

 

قاضی‌عسکر ادامه داد: باید نقاط مشترک را درک و بر روی آنان تفاهم کرد. اینگونه نشست‌ها و به طور خاص در اسلام و مسیحیت این زمینه‌ها بسیار فراهم است که نمونه آن در جریان برگزاری دهمین گفت‌گوی اسلام و مسیحیت مشاهده شد. گفت‌گوهای ایران و اروپا هم همزمان با این برنامه برگزار می‌شود و این اقدامات می‌تواند نقش بسیار سازنده و جدی را در تعامل و توسعه همکاری‌های فرهنگی و دینی در جهت ایجاد صلح و ثبات در جهان به دنبال داشته باشد.

 

 

 

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44 + = 45