اختلاف بین شیعه و سنی خواست دشمن است

 

 

 

 

جمعی از بزرگان، معتمدان و رؤسای قبایل شیعه استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، روز ۲۲ فروردین با آیت الله نوری همدانی دیدارکردند.

 
آیت الله نوری همدانی در این دیدار با اشاره به آیه «محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم» اظهار داشت: ایمان و عقیده شما در ولایت پذیری اهل بیت(ع) نورانیت دارد، به همین خاطر وقتی از امام صادق(ع) سؤال شد که بزرگترین نعمت در دنیا کدام است، حضرت در پاسخ فرمود بزرگترین نعمت، ولایت ما اهل بیت(ع) است، بنابراین ولایت و دوست داشتن اهل بیت(ع) بالاترین سرمایه در دنیا و آخرت است.
 
وی افزود: مناطق شما بسیار مهم است چرا که در این مناطق دشمنان در فکر اختلاف افکنی هستد ولی شما با اتحاد و برادری می توانید عظمت اسلام را حفظ کنید چراکه اصلا یکی از برکات انقلاب همین اتحاد و برادری است؛ انقلاب اسلامی ما بسیار مهم است و درکل جهان تحول سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ایجاد کرد و ما باید آن را حفظ کنیم و در نگاه داری آثار و برکات آن کوشا باشیم.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که هشت سال جنگ تحمیلی با همت و فداکاری امام راحل و سربازان او پشت سر گذاشته شد، اظهارداشت: امام حاصل تجارب خود را در وصیت نامه خود نوشته و بر ما لازم است آن را مطالعه کنیم. امام راحل سعی کرد وحدت را حفظ کند و این وحدت دستور قرآن است؛ خداوند در سوره فتح می فرماید: پیغمبر از جانب خداست و کسانی با او و همراه او هستند که با یکدیگر مهربان بوده و رحم و عطوفت و برادری داشته باشند و از کفار ترسی ندارند، بنابراین هیچگاه نباید از وحدت و برادری غافل باشیم.
 
این مرجع تقلید با اشاره به محبوبیت رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: در کشور های دیگر و ادیان دیگر مردم دل خوشی از رهبر و رییس خود ندارند؛ اما در کشور اسلامی ما اگر رهبری اشاره کند هزاران نفر آماده جانفشانی می شوند و امروز به شکر حضرت آیت الله خامنه ای امروز رهبر همه ما است و ما به او علاقه مندیم و با همین عشق و علاقه می توانیم این نظام را حفظ کرده و آن را زمینه ساز حکومت امام زمان(عج) بدانیم.
 
آیت الله نوری همدانی با اشاره به این که دشمن همیشه در کمین است، گفت: آمریکا و صهیونیست ها هیچگاه از تلاش های خود فروگذار نمی کنند و از طرفی مظلومان جهان هم چشم به این نظام دوخته اند و هرچند صف بندی های دنیا زیاد است ولی مسلمانان هم روز به روز با هم متحدتر شده  و دشمن هم منفورتر می شود.
 
وی در پایان با تأکید بر برادری شیعیان با اهل سنت، تصریح کرد: باید با برادران اهل تسنن برادر باشید، با آنها معاشرت داشته باشید و به مساجد آنها بروید، چراکه اختلاف خواسته دشمن است و به همین خاطر داعش و بوکوحرام را درست کرده تا ما را به خودمان مشغول کند و آمریکا و ایادی او نفس راحت بکشند.
 
 
مرجع:تنا