آیت الله اراکی در همایش “اتحاد امت” هندوستان : یکی از علائم رحمت الهی وحدت امت است

 

 

 

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه یکی از بالاترین معروف ها اتحاد مسلمین است، اظهار داشت: یکی از بدترین منکرها نیز جنگ و اختلاف امت اسلامی است.

 

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله “محسن اراکی” دبیر کل مجمع جهانی تقریب در ادامه سفرش به هندوستان شامگاه جمعه طی سخنانی در همایش “اتحاد امت” که با حضور بیش از ۲۵۰ تن از علمای اهل سنت و تشیع بنگلور در این شهر برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه « وَالَّذينَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم تَراهُم رُكَّعًا سُجَّدًا يَبتَغونَ فَضلًا مِنَ اللَّهِ وَرِضوانًا سيماهُم في وُجوهِهِم مِن أَثَرِ السُّجودِ»، اظهار داشت: این آیه وصفی است که خدای متعال برای رسول امت و همراهان رسول بیان می کند.

 

وی همچنین با اشاره به آیه شریفه «وَ مَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ» افزود: کسی که از خدا، رسول خدا و اهل ایمان تبعیت می کند پیروزی از آن اوست.

 

آیت الله اراکی در ادامه با اشاره به آیه شریفه «وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَٰئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ »، اظهار داشت: مؤمنین کسانی هستند که امر به معروف و نهی از منکر می کنند و اطاعت رسول خدا را به جای می آورند. اینها مورد رحمت الهی قرار می گیرند و یکی از علائم رحمت الهی نیز وحدت امت است.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: امروز برخی از کسانی که ادعای مسلمانی دارند دست دوستی با رژیم صهیونیستی و آمریکا دراز می کنند و مسلمان را به جنگ با مسلمان دعوت می کنند. این افراد کسانی هستند که به جای اینکه امر به معروف و نهی از منکر کنند متاسفانه در برخی جاهها امر به منکر و نهی از معروف می کنند.

 

آیت الله اراکی تأکید کرد: یکی از بالاترین معروف ها اتحاد مسلمین است و یکی از بدترین منکرها جنگ و اختلاف امت اسلامی است.

 

وی افزود: مجمع جهانی تقریب که از سوی مقام معظم رهبری تأسیس شده است هدفش این است که به یک وظیفه دینی و شرعی عمل کند و آن وظیفه بازگشت به هویت حقیقی امت اسلامی یعنی وحدت اسلامی است.

 

آیت الله اراکی در ادامه به حوادث چند سال اخیر منطقه بویژه موضوع سوریه اشاره کرد و گفت: اتفاقات سوریه توسط آمریکا و اسرائیل برای ضربه زدن به مقاومت اسلامی صورت گرفت زیرا اگر حکومت سوریه متلاشی می شد همه راههای ارتباطی مقاومت از بین می رفت.

 

وی تأکید کرد: امروز دفاع از سوریه دفاع از حیثیت مسلمین است و اگر این کار نمی شد نه تنها سوریه بلکه عراق ، لبنان و یمن نیز از بین می رفت.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر حمایت از مقاومت اصرار دارد و آنرا یک تکلیف شرعی می داند.

 

آیت الله اراکی تأکید کرد: همه یقین بدانند که در بین رهبران علمی و فقهی جهان اسلام، کسانی دلسوز تر از رهبران جمهوری اسلامی ایران برای مسلمین وجود ندارد.

 

در پایان دبیرکل مجمع جهانی تقریب یک مجموعه ۲۰ جلدی از موسوعه «السنه النبویه فی مصادر المذاهب الاسلامیه» را به امیر شریعت رئیس مدرسه اهل سنت سبیل الرشاد بنگلور هدیه کرد.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست