آیت الله اراکی در دیدار با هیات معتمدین استان سیستان و بلوچستان: این آرامش و امنیت در مرزها را مدیون شما هستیم

 

 

 

 

 

 

هیات معتمدین استان سیستان و بلوچستان شامگاه پنجشنبه ضمن حضور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی با آیت الله اراکی دیدار کردند.

 

آیت الله اراکی در این دیدار با اشاره به قدرت کشورهای مسلمان اظهار داشت: کشورهای اسلامی قلب اقتصادی جهان هستند زیرا دو سوم منابع انرژی دنیا در کشورهای مسلمان قرار دارد .و این نشان می دهد که اگر کشورهای اسلامی متحد شوند می توانند قدرت بلامنازع در دنیا باشند .

وی گفت: خود مسئولین امریکا بارها  اذعان کردند که آنها داعش و طالبان را در منطقه ایجاد کردند.و امروز همه کشور ها می دانند که امریکا سلاح های گروه های تکفیری را تهیه می کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی انگلیس را منشا فکری گروه های تکفیری دانست و افزود: انگلیس منشا فکری تمام گروههای تکفیری و وهابی منطقه است تا با ایجاد آنها اختلاف و تفرقه را در منطقه ایجاد کنند.

وی افزود: در غائله کردستان هم نزدیک بود یک جنگ تمام عیار بین دولت و کردستان عراق شکل بگیرد که الحمدلله ایران مانع این جنگ شد و نقش سردار سلیمانی در این ماجرا ستودنی بود.

استاد سطح عالیه حوزه گفت: کار اصلی ایران در سوریه و عراق ایجاد امنیت است که همین موضوع باعث ناراحتی امریکا و اسراییل شده زیرا منافع آنها در تفرقه و جنگ بین کشورهای اسلامی است.

آیت الله اراکی با اشاره به دیدار با وزیر اوقاف افغانستان افزود: وزیر اوقاف افغانستان در حاشیه کنفرانس وحدت در دیدار با بنده گفت که امریکا به صراحت و علنی دست به فعالیت های تنش زا در افغانستان می زند تا اتحاد مردم افغانستان را از بین ببرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن قدردانی از مردم غیور سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ما از شما مردم غیور منطقه سیستان و بلوچستان ممنونیم که غیرتمندانه از مرزهای ایران در مقابل توطئه های دشمن محافظت می کنید و این آرامش و امنیت در مرزها را مدیون شما هستیم.

وی گفت: ما معتقدیم تا چندسال دیگر ایران به دلیل امنیت و آرامشی که دارد قطب اقتصادی منطقه خواهد شد.

آیت الله اراکی با بیان یک توصیه قرآنی افزود: توصیه من به شما این است که تا می توانید جلسات قرآن و تفسیر قرآن را بیشتر و پرشورتر برگزار کنید و کودکان خود را از ۵ سالگی به کلاس های قرآن بسپارید که این حرکت پایه ای برکات بسیاری به همراه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: بنده به معاونت فرهنگی مجمع توصیه کردم که بخش قرآن را فعال کنند که الحمدلله این کار انجام شد.

آیت الله اراکی در پایان با اشاره به فعالیت های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان افزود: تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی ، دفتر تقریب مذاهب اسلامی و دبیرستان شبانه روزی از مهمترین اقدامات مجمع جهانی تقریب در استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین نگهبان مدیر مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: ما تاکید ویژه ای بر لزوم تعامل با مردم شیعه و اهل سنت استان سیستان و بلوچستان داریم زیرا بدون شناخت ارتباط صحیح شکل نخواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: مرکز گفتگوی مذاهب اسلامی آمادگی خود راجهت ارتباط صمیمانه با نخبگان و فرهیختگان استان سیسستان و بلوچستان اعلام می دارد و امیدواریم با بهره گیری از پیشنهادات شما گام های موثری در این مسیر برداریم.

 

 

 

 

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73 − = 64