آیت الله اراکی در جمع علمای شیعه بمبئی : مسئله وحدت یکی از اهداف بزرگ ادیان الهی است

 

 

 

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: جریان های تکفیری و تفرقه انگیز جریان های هستند که می خواهند از اقتدار جامعه اسلامی جلوگیری کنند.

 

به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله “محسن اراکی” دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شامگاه سه شنبه طی سخنانی در جمع علمای شیعه شهر بمبئی هند با اشاره به آیه شریفه«شَرَعَ لَكُمْ مِنَ الدِّينِ ما وَصَّى بِهِ نُوحاً وَ الَّذِي أَوْحَيْنا إِلَيْكَ وَ ما وَصَّيْنا بِهِ إِبْراهِيمَ وَ مُوسى‌ وَ عِيسى‌ أَنْ أَقِيمُوا الدِّينَ وَ لا تَتَفَرَّقُوا فِيهِ كَبُرَ عَلَى الْمُشْرِكِينَ ما تَدْعُوهُمْ إِلَيْهِ اللَّهُ يَجْتَبِي إِلَيْهِ مَنْ يَشاءُ وَ يَهْدِي إِلَيْهِ مَنْ يُنِيبُ»، اظهار داشت: مسئله وحدت یکی از اهداف بزرگ ادیان الهی است و اصولا انبیاء آمدند تا بشر را یکی کنند لذا ایجاد تفرقه و دشمنی بین مردم کار شیطان است.

 

وی با اشاره به اینکه فرق میان جامعه اسلامی و رحمانی با سایر جوامع این است که جامعه اسلامی و رحمانی یکدل و متحد است، اظهار داشت: تقریب یعنی اینکه جامعه اسلامی در مواضع اجتماعی اش یکدست باشد اگر مسلمین یکدست باشند همه دنیا با مسلمانان همراه خواهند شد.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: امروز جریان هایی در جهان اسلام راه افتاده اند که دست به ایجاد تفرقه و دو دستگی می زنند؛ این جریان ها می گویند که با اولیاء الله دشمنی کنید و با دشمنان خدا دوست باشید برای همین است که این جریان ها با رژیم صهیونیستی کاری ندارند اما در مقابل با کسانی که از فلسطین و جریان مقاومت دفاع می کنند دشمنی و عناد می ورزند.

 

آیت الله اراکی با بیان اینکه ما علما وظیفه داریم جامعه اسلامی را از نیات این گروههای تکفیری آگاه سازیم، تأکید کرد: جریان های تکفیری و تفرقه انگیز جریان های هستند که می خواهند از اقتدار جامعه اسلامی جلوگیری کنند.

 

لازم به ذکر است، آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در صدر هیئتی جهت حضور در چندین نشست و همایش در زمینه وحدت اسلامی در شهرهای مختلف هندوستان روز سه شنبه به این کشور سفر کرده است.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست