آیت الله اراکی در افتتاحیه کنفرانس وحدت : شکست داعش، شکست جهان استکبار در برابر جبهه مقاومت و امت اسلامی بود

 

 

 

 

 

 

آیت الله اراکی در مراسم افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی با بیان این که امروز مرحله تهاجم بدون دفاع دشمنان به کشورهای اسلامی پایان یافته است، گفت: این کنفرانس راه را برای تحقق و پویایی تمدن بزرگ و نوین اسلام هموار سازد.

وی ضمن تبریک ایام هفته وحدت، ولادت نبی مکرم اسلام و امام صادق(ع)، اظهار اشت: این همایش بزرگ چند پیام اصلی و مهم دارد؛  اول این که جامعه اسلامی با ید واحده، زبان و هدف واحد در برابر هجوم فرهنگ استکباری، تمدن الحادی و مادی غرب، تهدید و هجوم نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دشمنان، یکپارچه و یکدست و در صف واحد بایستد.

وی افزود: پیام دوم این است که امروز از طریق این گردهمایی اعلام می کنیم که مرحله تهاجم بدون دفاع دشمنان به کشورهای اسلامی پایان یافته و اکنون مرحله جدید خیزش کشورهای اسلامی در قلب جهان اسلام آغاز شده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به ایستادگی و مقاومت و پیروزی ملت های عراق و سوریه و لبنان در برابر توطئه های دشمنان و شکست گروه های افراطی همچون داعش، اظهار داشت: همه جهان شاهد بود که چگونه این ملت ها با ایستادگی و یکپارچگی و با کمک ایران و برخی کشورهای دوست توانستند در برابر هجوم استکبار جهانی به سرکردگی داعش پیروز شوند و این نشان می دهد در جهان اسلام مرحله یکپارچگی ملل اسلامی در برابر تهاجم همه سویه استکبار آغاز شده است.

آیت الله اراکی تأکید کرد: امروز نیاز داریم بازسازی تمدن نوین اسلامی را آغاز کنیم و شکست داعش تنها شکست یک گروه نبود بلکه شکست جهان استکبار در برابر جبهه مقاومت و امت اسلامی بود که این گروهک ها را برای مقابله با اسلام ناب بسیج کرده بود.

وی با بیان این که امروز باید عملیات پی ریزی برای تمدن نوین اسلامی را آغاز کنیم، گفت: انتظار داریم علما، پیشنهادات خود را در زمینه اصل و اساس نمدن نوین، راهکارهای پیاده سازی و تحقق تمدن نوین و همچنین قرار دادن اراده جامعه اسلامی برای برپایی این تمدن نوین و عرضه آن به جهان که جز با بازگشت به آن هویت محمدی(ص) امکان پذیر نیست ارائه دهند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: این اجلاس باید راه را برای پویایی تمدن بزرگ نوین اسلامی هموار سازد و جهان اسلام با این همه امکانات و منابع و انرژی و نیروی انسانی و موقعیت های  استراتژیک بی نظیر می تواند تمدن نوین اسلامی را پی ریزی و محقق کند و باید راه را آغاز کنیم.
 
آیت الله اراکی در پایان پیشنهاد داد: یک کمیته اجرایی برای پیگیری پیشنهادات و نظرات مطرح شده در این کنفرانس ایجاد گردد تا به صورت مستمر و مرحله ای نسبت به پیگیری آن و ایجاد وحدت و زمینه سازی برای تبیین تمدن نوین اسلامی اقدام کند.
 
 

 

 

 

 

دکمه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در google
گوگل پلاس
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =